Váry Lili a Junior EB-n.

Junior és Ifjúsági EB, Calais, Franciaország

Október 25-31 között került lebonyolításra a II. Junior és Ifi Amatőr Női Ökölvívó Európa-bajnokság. Calais-ban 16

ország 139 (77 junior, 62 ifi) versenyzője lépett a kötelek közé, köztük 10 magyar lány. Hatan ifi és négyen junior

korcsoportban. A sorsolásnál nem volt a szerencse kegyeltje a magyar csapat. A legtöbb kategóriában sikerült rögtön

a súlycsoport legjobbjával (a későbbi bajnokkal) összekerülni. A kieső versenyzőink ellenfelei közül nyolcan

kerültek a döntőbe és közülük hatan bajnokok is lettek. A csapatnak két bronzérmet sikerült begyűjtenie Pikács

Mercédesz (64kg) és Monostori Klaudia (81kg) révén. A fiatal, többségében még első komolyabb nemzetközi

megmérettetésén résztvevő versenyzőink rengeteg tapasztalatot tudtak gyűjteni az egyhetes tornán. Hiszen a kiesők

sem tétlenkedtek, több sparingon is részt vettek lengyel, német, dán vagy éppen bulgár ellenfél ellen.
A csapatunk Szántó Lászlónak köszönhetően megismerhetett egy nagyon kedves magyar származású volt ökölvívót, André

bácsit, aki mindennap jött szurkolni a lányoknak. Valamint az utolsó nap a barátaival az egész csapatot átvitte

Boulong-ba egy kellemes magyar étterembe ebédelni.
Az EB-n egyedül Oroszország és Törökország vett részt teljes csapattal. Az oroszok a tőlük megszokott teljesítményt

nyújtották és a 11 aranyéremmel (5 junior és 6 ifi) magasan a legjobb eredményt érték el mindkét kategóriában.

Juniorok között a második helyen Törökország a harmadikon pedig Lengyelország végzett. Az ifi korcsoportban

Svédországnak jutott az ezüstérem, míg a harmadik helyen Anglia és Franciaország osztozott. Hatalmas lendületet

adott a sportág fejlődésének az Olimpiára való felkerülés, hiszen látszott az EB-n, hogy Európa szerte jelentős

energiákat fektetnek az utánpótlás nevelésbe is.

Versenyzőnk Váry Lili is a későbbi EB aranyérmes Dmitrieva Svetlana-tól szenvedett pontozásos vereséget. Sajnos az

később derült ki, hogy az orosz lánynak az elődöntőben és a döntőben is könnyebb dolga volt, mint Lili ellen. Váry

Lili programon kívül még bokszolt a lengyel és a bolgár 48 kg versenyzőkkel is annak érdekében, hogy minnél nagyobb