Benik Viktor Magyar Bajnok lett!!

Benik Viktor

2011-ben Sárospatakon szeptember 22-25.  között került megrendezésre a Serdülő Magyar Bajnokság. Öt versenyzővel vettünk részt a Bajnokságon:

• Lőczi Gergő  40 kg
  • Fitos Kornél 43 kg
  • Varga Dávid 54 kg
  • Papi Bence    59 kg
  • Benik Viktor 65 kg

Eredményeink:

• Lőczi Gergő mivel a Diák Olimpián ezüst érmes volt, bíztunk abban, hogy itt is érmet szerez, de sajnos a négy közé jutásért a későbbi bajnok sárospataki versenyzővel került össze, akitől vereséget szenvedett, így ötödik helyezést ért el.
  • Fitos Kornél az elődöntőig szépen “menetelt”, de ott sajnos 3-2 arányú vereséget szenvedett békési ellenfelétől. Harmadik helyezést ért el. Kornél teljesítménye nagyon bíztató a jövőre nézve.
  • Varga Dávid tőle szokatlan módon nagy harcosságról tett tanúbizonyságot, még a négy közé jutásért is döntő fölénnyel verte ellenfelét, de az elődöntőben nem bírt kecskeméti ellenfelével, eredménye harmadik helyezés.
  • Papi Bence Diák Olimpia bajnokunk felkészülését sérülés gátolta, még az indulása is kétséges volt ezen a versenyen, ezért sajnos vereséget szenvedett kaposvári ellenfelétől. Érem nélkül zárta a Bajnokságot.
  • Benik Viktor egész évi jó szereplése a különböző versenyeken és kitartó, szorgalmas hozzáállása az edzésekhez meghozta eredményét, mert Viktor hatalmas önbizalommal, magabiztosan, kitűnő fizikai állapotban indult a Bajnokságra. Döntő fölényű győzelmek-, valamint az ellenfél által feladott mérkőzések után a súlycsoport Országos Diák Olimpia Bajnokával kellett megküzdenie a Magyar Bajnoki címért. A döntőben kicsit idegesebb volt, mint az előző napokon, de így is magabiztosan, egyértelműen győzelmet aratott soproni ellenfelével szemben, és Magyar Bajnok lett.