EB 2013, Minszk. 2 érem már biztos!

Varga Miklós csatlakozott Harcsa Zoltán mellé

Két érmesünk van a minszki (40.) férfi elit Európa-bajnokságon! Szerda este Harcsa Zoltánt Varga Miklós is követte az elődöntőbe, a hajdúsámsoni fiú az olasz Donato Cosenzát verte meg egyhangú pontozással könnyűsúlyban. Sajnos, Kalucza Norbert ugyanígy kapott ki az azeri Elvin Mamishzadától.

Este két versenyzőnk bokszolt, először Kalucza Norbert az 52 kilóban. Az azeri Elvin Mamishzada ravasz róka, elfutott Kalucza elől, aztán bevert kettőt, majd lefogta a debreceni fiút. Kaluczát frusztrálta ez a gusztustalan, habár kétségkívül eredményes harcmodor, amit a szlovák bíró sajnos engedett… Mindegy, az azeri győzött, egyhangú pontozással.

52 kg, negyeddöntő: Kalucza Norbert-Elvin Mamishzada (azeri) 0-3 (27:30, 27:30, 27:30)

Kalucza sajnos nem jutott éremhez Minszkben

Varga Miklós nagy harcot vívott az olasz Donato Cosenzával, és megérdemelten győzött is! A hajdúsámsoni Eb-bronzérmes – aki először 2008-ban, Liverpoolban állt fel a dobogó harmadik fokára -végig jobb volt, csak hát manapság ez semmire sem garancia, hiszen Ungvárit is csúnyán lepontozták, ráadásul Franco Falcinelli, az EUBC olasz elnöke végig ott sündörgött a pontozók körül. Ezúttal azonban győzött az igazság – és Varga, aki pénteken az elődöntőben a hazaiak kiválóságával, Vazgen Szafarjanccal találkozik. Kettejük mérlege 2:1 a fehérorosz javára, itt az idő, hogy Varga egyenlítsen!
60 kg, negyeddöntő: Donato Cosenza (olasz)-Varga Miklós 0-3 (28:29, 27:30, 27:30)